Arama Motoru (SEO) Optimizasyonu

SEO site optimizasyonunun ana amacı nedir?

Profesyonel web tasarımı sitenizi ziyaret etmek için yeterli değildir, kullanıcılar arama kutusuna belirli bir anahtar kelime girdiğinde, sitenizi arama sonuçlarında ilk sırada bulacaklardır. SEO optimizasyonunun rolü, web sitenizin, internet arama motorlarından mümkün olduğunca çok sayıda hedeflenmiş ziyaretçi çekmesini sağlamaktır.

Biliyor muydun?

  •  Belirli bir terimi arayan kullanıcıların %70'i yalnızca ilk 3 sonucu açar
  •  Araştıran kullanıcıların % 90'ı ilk sayfanın ötesine geçmez.
Yapabileceğini düşündüğünden daha ileri git. Bizimle her zamankinden daha ileri gidebilirsiniz!

SEO optimizasyonu neden bu kadar önemli?

Siteniz bilgi sağlarsa veya ürünler ve hizmetler sunsa da, çoğu ziyaretçi sizi bulmak için arama motorlarını kullanacaktır. Sadece işinizi duyan bir avuç kişi web sitesinin adresini tam olarak arayacaktır.

Kalite optimizasyonu, web sitenizin trafiğini artırır; bu da daha fazla arama ve sorguyla sonuçlanabilir, aynı zamanda hizmetleriniz ve ürünlerinize olan ilginin göreceli olarak artmasına neden olur. Site optimizasyonunuz için SEO’ya yatırım yaptığınız bütçe, arama sonuçlarında daha iyi bir konuma dayanarak elde edeceğiniz ekstra karla katlanarak artırılabilir.

İnternetin pastanın büyümekte olan pazarlama kısmını aldığı, tanıtım ve reklamcılıkta en baskın ortam olan bir dönemde yaşıyoruz. Geleneksel reklamcılık yöntemleriyle karşılaştırıldığında, internet potansiyel müşterilerinize ulaşmak için daha birçok fırsat sunar.

Doğru şekilde optimize edilen siteler, arama motoru ziyaretlerinin% 80'inden fazlasına sahiptir. İnternet trafiği büyük ölçüde Google, Bing veya Yahoo gibi ticari arama motorlarındaki arama sonuçlarından kaynaklanmaktadır.

Siteniz, arama kutusuna anahtar kelimeler girerken yukarıda belirtilen arama motorlarında görünmüyorsa, inanılmaz sayıda ziyaretçiyi ve dolayısıyla ürününüzün veya hizmetlerin kullanıcılarının potansiyel alıcılarını kaybedebilirsiniz.

Neden SEO’ya karar vermek İyi:

Diğer pazarlama türleriyle karşılaştırıldığında, SEO optimizasyonu en yüksek yatırım getirisine sahiptir. Başka bir deyişle, Google standartlarına göre optimize edilmiş bir site, aramalarınızı üst sıralarda tutma eğilimindedir

Sitedeki bilgi kalitesi ve kullanıcı deneyimi giderek daha önemli bir sıralama faktörü haline geliyor. İyi optimize edilmiş bir site, mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak, sunulan ürünleri ve hizmetleri en iyi şekilde sunmak ve aynı zamanda ziyaretçiyi sizinle iletişim kurmaya ikna etmek için en iyi şekilde yararlanmaya yöneliktir.

Arama motorlarında en üstte bulunan siteler çok daha fazla ziyaretci alır. Ziyaret sırasında görüntüledikleri sayfa sayısının yanı sıra daha fazla sayıda kullanıcı, arama motorunun konumlandırmasını doğrudan etkileyen sitenin otoritesi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Daha iyi bir arama pozisyonu işiniz için daha iyi bir şansa sahiptir.

Yüksek arama motoru sıralamaları sayesinde ve sayısız SEO kural ve önerilerini uygulayarak, daha iyi ve daha fazla web sitesi görünürlüğü elde edersiniz. Site, ürünleri ve hizmetleri doğru şekilde sunmak için tasarlandıysa, daha fazla görünürlük, daha fazla ürün veya hizmetin doğrudan satılmasını sağlayan daha fazla ziyarete yol açacaktır.

SEO, bir siteyi optimize ederken tanımlanması gereken temel şeylerden biri, sunduğunuz içeriğe gerçekten ilgi duyan ziyaretçilerin ilgisini çekmek amacıyla hedef grup ve anahtar kelimelerdir. Önemli bir özellik, önceden tanımlanmış bir şehir, ülke veya bölge aramada konumlandırma imkanı sağlayan coğrafi yere göre hedefleme yeteneği sunmasıdır.

Diğer pazarlama faaliyetleriyle ilgili olarak, bu tür bir pazarlamaya yatırım yapmak en iyi yatırımdır. Yatırım yaptığınız para için, arama motorlarında daha iyi bir konum elde edersiniz, daha fazla site ziyareti yapar, markanızı oluşturmaya katkıda bulunur ve bunun sonucunda daha fazla ürün veya hizmet satılabilir. Bu tür bir hizmete yatırım yapmak sadece en iyi ve en ucuz yatırımlardan biri değil, aynı zamanda birçok kez ve uzun vadede size iade edilebilecek bir yatırım olarak sürekli kar elde etmenizi sağlar.

Bize ulaşın

  •   
    +90(532) 485 85 98
  •   
    ayrinti@ayrintibilgisayar.com