İnternet Reklamcılığı

Hedef Kitlenize Ulaşın

ÖDEMELİ REKLAMCILIK,ziyaretçilerinize en çok ihtiyaç duyduğunuzda ulaşmanın harika bir yoludur. Bu, reklam veren bir kişinin yalnızca web kullanıcısı reklamını tıkladığında ödeme yaptığı ve bu nedenle 'tıklama başına ödeme' adını verdiği arama motorları da dahil olmak üzere, birçok web sitesi tarafından kullanılan, desteklenen bir çevrimiçi reklam türüdür.

Google ve Bing gibi arama motorları, işletmelerin ve kişilerin arama sonuçlarında listeleri satın almalarına izin verir. Bu listeler, ücretsiz olan doğal veya organik arama sonuçlarıyla birlikte gelir.

En çok ihtiyacınız olduğunda ürün veya hizmetlerinizi tanıtmanın hızlı bir yolu.

Ödemeli reklamcılığın avantajları

Herhangi bir zamanda trafik üretebilir. İnsanlar reklamınıza koyduğunuz anahtar kelimeleri ararsa, reklamın etkinleştirildiği anda tıklanır. Doğal arama motoru pazarlaması veya kitle tepkilerini ortaya çıkarmak için haftalar hatta aylar süren diğer reklamcılık biçimlerinin aksine, Ödemeli reklam kampanyaları sadece saatler veya günler içinde sonuç verebilir. Bu ayrıca piyasa koşullarına uyum sağlama konusunda eşsiz bir yetenek sağlar.

Maliyeti büyük ölçüde değişebilir - bazen en iyi konumlar için hedeflenen anahtar kelimeleri çok uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Bu durumda, en düşük maliyetle trafik üretebileceği için mükemmel bir çözümdür.


Ödemeli reklamcılığın dezavantajları

Bu tarz reklam bir servete mal olabilir. Her ne pahasına olursa olsun, belirli anahtar kelimeler için ilk sırayı almak isteyerek tuzağa düşmek kolaydır. Bu, çok popüler bir anahtar kelime ise, maliyeti büyük ölçüde artırabilir. Maliyeti etkileyebilecek diğer bir şey, kötü niyetli tıklamalarla hesabınızdaki parayı hızla harcayacak olan spam gönderici ziyaretidir.

İstatistikler ve site trafiği iyi olabilir, ancak kâr elde etmek istiyorsanız diğer ağlarından gelen kampanyaları yönetmeye özellikle dikkat etmeniz gerekir.

Bu tür bir reklamcılığın en büyük dezavantajı, daha uzun süren SEO optimizasyonunun aksine, ödemeyi durdurduğunuzda pozisyonlarını kaybetmenizdir.


Ödemeli reklamcılık İşim İçin gerekli mi?

Çoğu şirket yalnızca ödemeli reklamcılığına güvenemez, çünkü oldukça pahalıdır, ancak diğer internet pazarlamacılığı biçimleriyle birlikte harika sonuçlar verebilir. Birçok önemli şartı yerine getiriyor ve hedefleriniz bunlara uyuyorsa, faydalanmalısınız:

Yeni bir ürün veya hizmet için kısa vadeli bir kampanyanız varsa, Ödemeli reklam dikkat çekmenin ve ziyaretçileri hedeflemenin harika bir yolu olabilir. Sınırlı bir süre için odaklanmaya ihtiyacınız varsa, ödemeli reklam mükemmel bir çözümdür.

Müşterilerin sitenizde hemen sipariş verebilecekleri bir ürün satıyorsanız veya bir hizmet sunuyorsanız, harika bir araçtır. Online satış siteleri, üretilen her tıklamanın potansiyel bir alıcı olduğu harika bir örnektir, bu yüzden yatırım kesinlikle buna değer.

Belirli anahtar kelimeler için trafik almak için çalışıyorsanız, bu tür reklam maksimum sonuçlar sunabilir.

Doğal SEO optimizasyonu, marka ve popülerliği yaygınlaştırmayı amaçlayan uzun vadeli bir stratejidir, Ödemeli reklamcılık ise kısa vadeli veya orta vadeli hedefleri göz önünde bulundurarak kullanılması gereken bir pazarlama tekniğidir.

Bize ulaşın

  •   
    +90(532) 485 85 98
  •   
    ayrinti@ayrintibilgisayar.com